Діагностика автокондиціонера

Будь-яке обслуговування автокондиціонера починається з його діагностики.

Діагностику кондиціонера автомобіля рекомендується проводити не рідше одного разу на рік. Це дозволяє вчасно виявити несправність системи кондиціонування і попередити більш серйозні наслідки цієї несправності.

Діагностика автокондиціонера

Будь-яке обслуговування автокондиціонера починається з його діагностики.

Діагностику кондиціонера автомобіля рекомендується проводити не рідше одного разу на рік. Це дозволяє вчасно виявити несправність системи кондиціонування і попередити більш серйозні наслідки цієї несправності.

Діагностика автокондиціонера складається з декількох етапів:

 • Візуальний контроль. Дозволяє переконатися в наявності всіх складових частин системи, оцінити їх зовнішній стан і виявити найбільш підозрілі елементи. Іноді відремонтувати  автокондиціонер можна грунтуючись тільки на візуальній діагностикі, але в більшості випадків потрібна більш серйозна діагностика, щоб ремонт та заправка автокондиціонера пройшли успішно.
 • Перевірка герметичності. Фреон, що циркулює по системі, дуже текучий. Тиск в елементах системи високий (до 25-30 атм.). Тому мікроскопічної дірки досить для того, щоб весь холодогент випарувався за лічені години. Таку дірку оком не побачиш – для її пошуку існують спеціальні методи. Ми практикуємо два – пошук за допомогою електронних течошукачів і так звану ультрафіолетову діагностику. Течошукач має гарну чутливість – він здатний виявити витік в кілька грамів фреону в рік!

  Іноді діагностика автокондиціонера проводиться за допомогою ультрафіолету. Для цього ваш кондиціонер заправляється холодогентом з додаванням спеціального компонента, який світиться яскравим зелено-жовтим в променях ультрафіолетового джерела світла. Після цієї процедури вам пропонується поїздити на автомобілі (від декількох днів до декількох тижнів) залишаючи включеним автокондиціонер. Діагностика продовжиться, коли ви під’їдете до нашого фахівця в сервіс. Майстер огляне всі елементи в ультрафіолетових променях і знайде місце витоку.

  Така діагностика в деяких випадках сильно полегшує ремонт автомобільних кондиціонерів. Правда, і коштує такий спосіб трохи дорожче, і вимагає більше часу але в деяких випадках просто незамінний (наприклад, холодоагент витікає тільки в режимі роботи, близькому до критичного – при тиску атмосфер так в 25-30). Якщо ж герметичність кондиціонера не викликає сумнівів, настає пункт 3.

 • Вимірювання параметрів роботи агрегату. Діагностика автокондиціонера переходить в стадію вимірювання параметрів роботи агрегату (високий і низький тиск, температуру холодогенту в різних частинах системи, температуру повітря в салоні автомобіля). Ця процедура може виявити несправні вузли і деталі (маленька компресія, погана конденсація, несправність ТРВ, засмічення в системі, відмова датчиків, забруднення випарника або конденсатора і т. д.).
  Коли діагностика автокондиціонера закінчена, можна з певною точністю визначити і його майбутнє – який вузол найбільш вразливий, чого чекати від кондиціонера в наступний раз і коли приблизно цей наступний раз може трапитися. Хотілося б, однак, відзначити очевидну, на наш погляд, річ: діагностика зазвичай виявляє лише ті несправності, які є в системі в даний час. Ми не робимо рентгенівських знімків кожної магістралі або вузла і діагностика автокондиціонера може лише сказати, що система герметична і параметри її роботи відповідають нормі зараз. На основі результатів діагностики вам будуть видані рекомендації по ремонту та / або подальшого обслуговування вашого автокондиціонера.

  Якщо витоків в системі не виявлено, то залишається тільки заправити автокондиціонер.

У компанії «Lexservice» зібраний штат кваліфікованих співробітників здатних забезпечити найвищу якість послуг. Ми гарантуємо відмінну роботу Вашого автокондиціонера, комфорт і гарний настрій в спекотні дні в салоні автомобіля.

Замовте зворотній дзвінок або зателефонуйте за тел. +38(096) 227-27-07, +38(095) 227-27-07 щоб отримати більш детальну інформацію.  ЗАПИСАТИСЯ НА ПОСЛУГУ МОЖНА ТУТ: